Meninger Dette er et debattinnlegg. Innlegget gir uttrykk for skribentens holdninger.
Det er absolutt det inntrykket en får når en leser Tor Inge Moi sitt innlegg om bevaring av Malånå Småbåthavn. Vedkommende er som kjent medlem i Lund Høyre og viser ved sin holdning at vedkommende er mot all utvikling på Moi. Jeg håper Rene Eik kan ordne opp internt i partiet. Noe som ikke er partiet verdig.
Vi som bor her på Moi er godt kjent i området og vårt problem er at sentrumsområdet ikke har noe utviklingspotensial grunnet mangel på areal. Det er derfor det er så viktig å benytte de allerede alternative plassene vi har.
Vi som ferdes landet rundt registrerer at overalt hvor det finnes et sentrum, gjøres det alt for å få beholde oss bobilfolk et døgn eller to. Her på Moi ønsker enkelte ikke å ha besøk. Skyldes dette fremmedfrykt? Vi er stort sett vanlige mennesker som søker opplevelse på de stedene vi besøker. Det vi ønsker aller mest er å bli ønsket velkommen.
Så til Tor Inge Mois innlegg i denne avis: En får et bestemt inntrykk av at han er på ville veier hva gjelder denne debatt. Hva har vindmøller med bobilparkering å gjøre? Hva har bobil-parkering i Hovsherad med dette å gjøre? Hva har camping på Ualand med dette å gjøre? Her snakker vi om bobilparkering på Moi! Da er Malånå Småbåthavn eneste gode alternativ i mine øyne.
Selv velger jeg å tro at Tor Inge Moi sin motstand mot bobilparkering dreier seg om egoisme. Dette fordi han bor i nærområdet. Han har nok aldri vært inne i en bobil og heller aldri vært inne i dette miljøet. Igjen, dreier dette seg om fremmedfrykt? I stedet for å motarbeide bobilaktivitet i Malånå, burde han kjempe for å få vist frem området for besøkende.
Jeg lover å følge nøye med i den videre politiske utviklingen.